Esser Yangın Algılama IQ8Quad Dedektörü

 • Ürün Kodu: 802373
 • Marka:
 • Marka: Honeywell,Esser
 • Yeni nesil IQ8Quad dedektörler sadece modern algılama teknolojisini tek bir ünitede toplamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik ve etkinlik açısından yeni standardlar oluşturur

 • Yanlış alarma karşı yüksek koruma. 
 • Çok sensörlü algılama teknolojisi ile  kesin algılama. 
 • Kendi kendini izleme  
 • Kısa ve açık devre korumalı 
 • Yangın parametrelerinin tanımlanması ile yanlış alarm tespiti ve çok sensörlü değerlendirme. 
 • Entegre alarm,arıza ve çalışma süresi sayacı. 
 • Çok düşük akım tüketimi( 50 to 65µA) 
 • Dedektör kirlenme sinyali. 
 • Sensörlerin zaman kontrollu durdurulması.
 
OT          Güvenli ve erken algılama için optik ısı dedektörü
 
OTblue    Yüksek enerjili yangınların ve en küçük duman zerreciklerinin erken algılanmasında kullanılan optik ısı dedektörü. Klasik iyonizasyon dedektörlerinin yerine kullanılmaktadır. Kızılötesi ışık kaynağı yerine mavi LED ışık kaynağı kullanmaktadır.
 
O2T        İki ayrı yansıma açılı optik sensör ile entegre edilmiş bir ısı sensörü yardımıyla en zor şartlarda bile koyu ve açık renkli dumanın ve ortamdaki ısının erken algılanması için kullanılır.
 
OTG        Optik,ısı ve gaz sensörleri ile entegre edilmiş çok sensörlü dedektör. Dumanlı ve açık yangınlarda ve ortamdaki CO gazının algılanmasında kullanılır.
 
Sipariş bilgileri                                     Part No.  
OT Multisensor IQ8Quad                    802373 
OTblue Multisensor IQ8Quad            802375 
O2T Multisensor IQ8Quad                  802374 
OTG Multisensor IQ8Quad                 802473 
IQ8Quad standart Dedektör tabanı   805590 
IQ8Quad röleli taban                            805591 
Yüzeye montaj kutusu (taban için)    805571 
Dedektör tabanı etiketleme plakası  805576 
Dedektör tabanı IP koruma                 805570
 
Yeni nesil dedektörler 
Yeni nesil IQ8Quad dedektörler sadece modern algılama teknolojisini tek bir ünitede toplamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik ve etkinlik açısından yeni standardlar oluşturur.  Akıllı montaj ve güvenli yatırım Düz tasarım gövdesine karşın, IQ8Quad dedektörlerinin esnek kablolamaya ve kablo sürekliliği için  kullanılmayan kabloların loop’a bağlanmasına imkan veren geniş bir tabanı vardır. Dedektör modelinden bağımsız olarak standard IQ8Quad dedektör tabanları,montajı kolaylaştırarak daha esnek olamasını sağlar.Dedektörler gerektiğinde kolaylıkla yerlerinden sökülebilir ve  bu hattın ve üzerindeki  elemanların çalışmasını etkilemez. Böylelikle ,montaj aşamasında dahi kısa devre ve hat kopukluğu kontrolu kolaylıkla yapılabilir. Sistem devre dışındayken dahi,sistem 8000 uygulama programı yazılımı ile, kablo topolojisi, müşteri bilgileri  ve sistem konfigürasyonu panele yüklenebilir.        
Esserbus 3.500 metrelik hat uzunluğu ve maksimum 127 cihaz  bağlantı opsiyonları ile, loop teknolojisinin sağladığı tüm avantajlar kullanılabilmektedir: montaj koordinasyonu ve yangın alarm sistemi modifikasyonları sırasında yüksek seviyede çalışma güvenirliliği ve maksimum esneklik sağlanmaktadır.  Dedektörlerde bulunan merkezden bağımsız mikroişlem bazlı beyin ve entegre izolatör modüller sayesindehattın kopması ve kısa devre halinde dahi sistem elemanları işlevlerini sürdürebilmektedir. Daha fazla modül ilave edilmeden esserbus üzerinde montaj maliyetini önemli oranda azaltan T-bağlantısı uygulanabilmektedir. Ayrıca, hiç bir zorlukla karşılaşılmadan IQ8Quad dedektörleri ile 9200 dedektör serileri birlikte çalıştırılabilmektedir.
Yukarı Çık