Kablosuz Ağ Çözümleri

  • Ürün Kodu:
  • Marka: Meru

Kablosuz Ağ Çözümleri
 
Yerel iletişim ağ ortamlarında hızla mobilitenin artması ve kablolamanın kolay olmadığı ortamlar için, "kablosuz ağ" çözümleri kullanılarak, önceleri 2Mb/sn ve 11Mb/sn lerden başlayan iletişim hızları da zamanımızda 300 Mb/sn lere ulaşmıştır. Bu çözümler kullanılarak, ofislerde kullanıcılara daha esnek ve hareketli çalışma ortamları sağlanmıştır.
 
Kablosuz iletişim ağları çözümleri, ofis içerisinde kapalı ortamlarda kullanılabileceği gibi, ofis dışı açık ortamlarda da desteklenebilmektedir. Bu bağlamda, özellikle kampus ortamlarında, kablo çekmenin zor olduğu binalar arası bağlantılarda kablosuz ağ çözümleri yaygın olarak kullanılmaktadır. 

 
MERU Networks WLAN Sistemleri
 
4. Nesil WLAN çözümleri ile Data, Ses ve Görüntü iletişiminin kablosuz ortamlarda güvenilir bir şekilde iletilmesi artık mümkündür. Meru Networks’ün geliştirdiği "Single Channel" teknolojisi ile kapsama alanında tek kanal ve tek BSSID üzerinden kesintisiz WLAN iletişimi kurulabilmektedir. Kullanıcıların çok yoğun oldukları ortamlarda, örneğin konferans veya seminer salonlarında birden fazla Access Point (AP) yan yana çalıştırılarak bant genişliğini Gbps’e kadar çıkarmak mümkün olabilmektedir. Meru Networks çözümlerinde AP’lerin sayısı sınırlı değildir. Sistemi istenildiği kadar büyütmek mümkündür.
 
802.11n teknolojisi ile tek Access Point ile 300 Mbps hızlara kadar çıkılabilmektedir. Ayrıca, sadece tek AP üzerinden aynı anda 30’a yakın ses iletişimi rahatlıkla desteklenebilmektedir.  Meru Networks’ün WLAN sistemlerine erişim zamanı tüm kullanıcılar arasında eşit olarak paylaşıldığı için geleneksel sistemlerdeki gibi yüksek veri kullanan bir kullanıcının tüm bandı bloke etmesi mümkün değildir. Bundan dolayı data, ses ve görüntü aynı anda iletilirken iletişimde kesinti yaşanmamaktadır. Sistem üzerindeki trafik yüküne göre anlık "Yük Paylaşımı" yaparak genel performansın artmasını sağlamaktadır. Ayrıca, 6000’e yakın Quality of Service (QoS) kuralı sayesinde de gerçek zaman tabanlı uygulamalar rahatlıkla desteklenebilmektedir.
 
Meru Networks çözümlerindeki Güvenlik Duvarı, VLAN, 802.11i, WPA, WPA2, 802.1x/EAP desteği sayesinde sisteme erişim son derece güvenli hale getirilmiştir.
 
Meru Networks WLAN çözümlerini "Tamamıyle Kablosuz" çözümün istenildiği yerlerde rahatlıkla kullanmak mümkündür. Böylelikle iletişimde artık gerçek "All Wireless" ortamına geçilmiştir.
 
Meru Networks WLAN Çözümünün Avantajları
• RF Teknolojisi uzmanlığı gerekmeden kolay ve hızlı kurulum 
• Yüksek kapasiteli veri, ses ve görüntü iletişimi desteği
• Ufak ölçekli projelerden çok büyük ölçekli projelere kadar güvenilir kablosuz iletişim ortamının sağlanması
• Detaylı ve pahalı keşif gerektirmeden bir önceki sistemlerden %30 daha az sayıda erişim noktası (AP) kullanarak   projelendirme
• Çok yoğun veri / görüntü iletişim ortamında bile en iyi ses kalitesinin (Toll-Quality) sağlanması ve hareketli ses iletişimi sırasında AP’ler arası geçişte ses kaybının olmaması
• Yüksek kapasiteli 802.11n sistemlerinin kolay kurulumu
• 802.11n Teknolojisine önceki yatırımları koruyarak geçişin sağlanması
• Üretici firmaya özgü protokollerin kullanılmaması
• Sistemde güvenlik önlemleri ve yedekliliğin sağlanması
Yukarı Çık